Archiv pro měsíc: Květen 2020

Druhý květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku se dne 21. května 2020 zúčastnilo 9 cykloturistů. Trasa nás zavedla do Pilského údolí a pak jsme kopírovali současnou i část budoucí cyklostezky kolem řeky Svitavy. Občerstvili jsme se na pěkné zahrádce u fotbalového hřiště ve Svitávce a pak krásným údolím Semiče a pod dálničním mostem u Bačova jsme po 25 kilometrech dojeli do Boskovic.

Květnová vycházka

První pěší vycházku po nucené přestávce v neděli 10. května 2020 využilo rekordních 39 turistů. Ti zvládli celkem 18 km v náročném terénu po trase  Dolní Lhota – Ráječko – Vavřinec – Sloup – Žďárná. Někteří došli až do Valchova a do Boskovic.

První květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtek dne 7. května 2020 přilákal 12 cykloturistů (z toho 3 ženy). Náročná 25 kilometrová trasa nás zavedla na Domanku, rozcestí U buku, a Kuničky. Pak jsme po rekonstruované asfaltce sjeli do Doubravice a ve Lhotě Rapotině u pana Hlouška jsme se občerstvili. Cestu jsme ukončili jako letos tradičně na Stodolní.

Opožděné zahájení cyklo sezóny 2020

Česká republika se pomalu vzpamatovává z koronavirové nákazy a i náš KČT Boskovice pomalu obnovuje turistickou a další činnost.

Plánované větší březnové a dubnové akce byly zrušeny a tak koncem dubna proběhl jen jeden cykločtvrtek. Ten nás dne 23. dubna zavedl do nedalekých Dobrav. Zjistili jsme jak se naše rodná krajina výrazně proměňuje a kůrovec postupně pohlcuje další a další území. Nás 8 cykloturistů jsme dojeli do Melkova a pak jsme po cyklostezce traverzovali nad napuštěnou přehradou do Vratíkova. Za obcí jsme navštívili nejsevernější výchoz Moravského krasu – vchod do známe krápníkové jeskyně „Čtyřka“. Trasu 25 kilometrů jsme ukončili ve světoznámé „Boskovické Stodolní ulici“.

Další cykločtvrtek proběhl netradičně v neděli 3. května. Projeli jsme Boskovickou brázdou do Velkých Opatovic /návštěva hrobu našeho známého Přemka Reibla/ a kolem napuštěné přehrady Smolná jsme dojeli k nenapuštěné nádrži Žlíbka v Jevíčku. Zpátky jsme jeli opět přes Velké Opatovice a po 50 kilometrech /účast 12 cyklistů/ jsme cestu ukončili opět na Stodolní.