Archiv pro rubriku: vychazky 2019

Rozloučení s rokem 2019

Tradiční předsilvestrovké vycházky se 30. prosince 2019 zúčastnilo celkem 23 turistů a jeden pes. Absolvovali jsme celkem 10 kilometrů po trase Lysice – Perná – Malý Chlum s rozhlednou – Lhota Rapotina. Zde nám v hostinci připravil pan Hloušek výborné občerstvení. Někteří ještě absolvovali cestu do Mladkova nebo do Boskovic.

Prosincová turistická vycházka + nocování jeskyně

V sobotu 7. prosince 2019 se vycházky zúčastnilo 17 turistů a jeden pes. Většina absolvovala 13 km po naplánované trase Cetkovice – Pohora – Kořenec – Okrouhlá. Zde bylo v restauraci u pana Kováře připraveno, tak jako loni, výborné občerstvení – domácí zabíjačka. Někteří absolvovali i druhou navazující akci 45. ročník nocování v jeskyni Moravského krasu. Akce se účastnilo 7 turistů a 4 v jeskyni nocovali.

Listopadová turistická vycházka

Listopadová vycházka nás v sobotu 16. 11. 2019 zavedla kousek od Brna. Začali jsme stoupat od železniční zastávky Babice k památníku Josefa Zenkera (významný lesnický hospodář), ke zřícenině hradu Ronov a k Mufloní studánce. Po levé straně jsme minuli předměstskou obec Brna Útěchov a došli jsme do Vranova. Zde jsme navštívili významný poutní klášter a ochutnali v nedaleké hospůdce výborné pivo z místního malého pivovaru. Po tradičním opékání jsme přes Sv. Kateřinu a Olešnou došli po cca 17 kilometrech do Blanska. Účast přes velkou konkurenci akce Minervy byla solidní – celkem 18 turistů.

Závěrečný letošní cykločtvrtek

Poslední letošní cykločtvrtek se 24. října vydařil. Náročná trasa kolem částečně vypuštěné Vratíkovské nádrže přilákala rekordních 7 cyklistů. Náročný terén prověřil odolnost našich borců, kteří jeli doslova na „krev“. Ujeli jsme téměř 20 kilometrů po trase Boskovice-Doubravy-Melkov- Okrouhlá – Hrádkov-Boskovice.

Říjnová turistická vycházka

V sobotu 12. října 2019 se pěší vycházky zúčastnilo celkem 26 turistů a jeden pes. Tentokrát jsme vyšli přímo z Boskovic, pak „po Staré Valchovské“ jsme lesem přišli k Němčické jeskyni (slouží jako vodojem). Dále cesta vedla k rybníku u obce Žďár a k rybníku Lenčov. Vycházku jsme ukončili u dalších rybníků Sládkových v Rájci, kde probíhal výlov. Někteří účastníci si koupili rybu a tři si vystáli nekonečnou frontu na výborného kapra na zelenině. Celkem jsme ušli 20 kilometrů.

 

 

První říjnový cykločtvrtek

Předposlední letošní cykločtvrtek dne 10. října 2019 vylákal jen dva cyklisty. Z Boskovic jsme jeli po trase – Pilské údolí – Lhota Rapotina – Svitávka. Zde jsme navštívili novou sportovní halu, kterou nás provedl sám starosta městysu Jaroslav Zoubek. Do Boskovic jsme pak přijeli přes Chrudichromy, celkem jsme ujeli 25 km.

Druhý zářijový cykločtvrtek

Poslední zářijový cykločtvrtek dne 26. 9. 2019 přilákal tři cyklisty. Ujeli jsme sportovním tempem celkem 40 km po trase Boskovice – Sudice – Pamětice – Drválovice – Kladoruby – Letovice – Svitávka – Mladkov – Lhota Rapotina – Boskovice.

První zářijový cykločtvrtek

Prvního zářijového cykločtvrtku se dne 5. 9. 2019 zúčastnilo 6 cyklistů, kteří se vydali po trase Boskovice – Domanka – Kuničky – Újezd – Boskovice. Celkem se ujelo přes 30 km. Jaroslav Oldřich za Kuničkami píchl obě duše a došel pěšky do Doubravice.

Druhý srpnový cykločtvrtek

Druhého srpnového cykločtvrtku, který se konal 22. srpna 2019, se účastnilo 6 cyklistů. Trasa Boskovice – Doubravy – Pohora (koupání) – Šebetov – Sudice – Boskovice byla dlouhá 30 km.

První srpnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku 8. srpna 2019 se účastnili 4 cyklisté. Délka byla 35 km po trase Boskovice – Křetínka (koupání) – Vísky (Ohrada) – Boskovice.