Archiv pro rubriku: Z akcí 2023

Pochod R43

V sobotu 2. září 2023 pořádal Klub českých turistů Boskovice ve spolupráci s dalšími partnery již 14. ročník Pochodu po dálničním tělese R43.

Pochod je pořádán na podporu řešení komunikace v prostoru od Brna po Moravskou Třebovou.Klub českých turistů Boskovice realizoval v prostoru dálnice v minulosti řadu etap. Účastníci postupně navštívili nejdůležitější místa současné (nedostavěné) R43 i budoucí místa nové komunikace. Letošní etapa se jmenovala Malohanácká a po stopách Karla Absolona. Startovací místa zajišťoval klub v součinnosti s KČT Velké Opatovice, turisty a hasiči v Benešově a Mladkově.

Přes 160 účastníků pohodu došlo do tradičního cílového prostoru za Obecním domě v Mladkově z Velkých Opatovic, Letovic, Benešova, Boskovic a dalších obcí. V cíli je čekala hudební kapela Lipovanka, občerstvení, kvíz a tombola o hodnotné ceny od partnerů akce. O postupu řešení této potřebné komunikace v našem regionu vystoupilo několik hostů. Senátorka Jaromíra Vítková seznámila účastníky s předpokládaným harmonogramem realizace komunikace s návazností na tempo výstavby komunikace D35. Místostarosta Boskovic Lukáš Holík pak řekl pár vět o činnosti Svazku obcí pro urychlení výstavby komunikace R43, kterému předsedá. Příští 15. ročník vyvrcholí první zářijovou sobotu v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích.

Stánek KČT na festivalu v Boskovicích

Velice vydařené akce se Klub českých turistů zúčastnil v červenci v Boskovicích. 31. ročník boskovického multižánrového festivalu přilákal do města účastníky z celé republiky. Organizátoři nám vyšli ve všem vstříc, měli jsme pro stánek pěkné místo ve stínu a po celé tři dny se dobrovolníci z řad členů klubu postarali o zajímavý program především pro rodiny s dětmi. Na stánku se prodávaly i rozdávaly různé reklamní předměty, oblíbený se stal kvíz, kde si mohli zájemci vyzkoušet jaké jsou jejich znalosti v určování turistických značek a symbolů. Děti i dospělí si rovněž mohli vyzkoušet jak se malují turistické značky.Stánek navštívili i ministr kultury ČR Martin Baxa i starostka hostujícího města Jana Syrovátková

Turisté jdou s námi

V rámci 13. ročníku Boskovických běhů dne 1. května 2023 náš klub připravil trasy spojující významná místa města Boskovic a blízkého okolí. Pro celkem 83 účastníků pochodu byla v cíli k dispozici unikátní turistická vizitka. Někteří účastníci využili moderované vycházky připravené našim klubem.

Okolo Benešova

13. ročník pochodu Okolo Benešova se v sobotu 22. 4. 2023 vyvedl nejen díky krásnému počasí, ale značil se i rekordní účastí v celkovém počtu 325 turistů. Ti si vybírali trasy od 5 do 50 km. Na nové 10 km trase Pavlovskými mokřady turisty trochu potrápily podmáčené louky, přesto se jich na cestu vypravilo nejvíce, a to 98. Každý pak v cíli obdržel na památku placku s obrázkem místní hasičské zbrojnice, odkud pochod od loňského roku startuje.

Zahájení turistické sezony 2023 v Boskovicích

V sobotu 15. dubna 2023 KČT Boskovice spoluorganizoval pěší vycházku /10 km/ na trase
SE SEDMI ZASTAVENÍMI
/ 1. Němčice / 2. Němčická jeskyně – vodojem /
/ 3. Ekosystémová stanice AV / 4. Škatulec /
/ 5. Újezd u Boskovic – dostihová stáj / 6. U Tří rybníčků /
/ 7. Pilské údolí / Cíl: u zámeckého skleníku

Slavnostní zahájení proběhlo v boskovickém skleníku.

Více ZDE.

Zahájení turistické sezony 2023 v regionu MK a okolí, Pivovar Černá Hora

V neděli 2. dubna 2023 náš klub spoluorganizoval tuto již tradiční akci.
Připravili jsme 2 trasy

16 km – trasa – Boskovice – Skalice nad Svitavou – Jabloňany – Krhov – Malý Chlum – Bořitov – Černá Hora

8 km – trasa – Krhov – Malý Chlum – Bořitov – Černá Hora

Více ZDE.

Ukliďme Česko

V sobotu 1. dubna 2023 spolek Klub českých turistů Boskovice s Osadním výborem z Mladkova společně zajišťovali úklid kolem cyklostezky Boskovice-Mladkov, podél silnice II. třídy z Mladkova do Boskovic. Akce se zúčastnilo 21 dobrovolníků.

Více ZDE.