Archiv pro měsíc: Září 2023

Pochod R43

V sobotu 2. září 2023 pořádal Klub českých turistů Boskovice ve spolupráci s dalšími partnery již 14. ročník Pochodu po dálničním tělese R43.

Pochod je pořádán na podporu řešení komunikace v prostoru od Brna po Moravskou Třebovou.Klub českých turistů Boskovice realizoval v prostoru dálnice v minulosti řadu etap. Účastníci postupně navštívili nejdůležitější místa současné (nedostavěné) R43 i budoucí místa nové komunikace. Letošní etapa se jmenovala Malohanácká a po stopách Karla Absolona. Startovací místa zajišťoval klub v součinnosti s KČT Velké Opatovice, turisty a hasiči v Benešově a Mladkově.

Přes 160 účastníků pohodu došlo do tradičního cílového prostoru za Obecním domě v Mladkově z Velkých Opatovic, Letovic, Benešova, Boskovic a dalších obcí. V cíli je čekala hudební kapela Lipovanka, občerstvení, kvíz a tombola o hodnotné ceny od partnerů akce. O postupu řešení této potřebné komunikace v našem regionu vystoupilo několik hostů. Senátorka Jaromíra Vítková seznámila účastníky s předpokládaným harmonogramem realizace komunikace s návazností na tempo výstavby komunikace D35. Místostarosta Boskovic Lukáš Holík pak řekl pár vět o činnosti Svazku obcí pro urychlení výstavby komunikace R43, kterému předsedá. Příští 15. ročník vyvrcholí první zářijovou sobotu v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích.