Archiv pro rubriku: Cyklistika

Zářijové cykločtvrtky

21. září se dva cyklisté vydali na okruh z Boskovic do Vísek a Šebetova. Ujeli celkem 35 km.

Nádherný sváteční den 28. září přilákal na SOKOLskou štafetu 9 cykloturistů. Partnerská organizace Sokol Boskovice připravil pro účastníky náročnou vyjížďku po trase Boskovice – Benešov – Jedovnice – Blansko – Boskovice /celkem téměř 80 km/.

Červencová cykloturistika

V červenci proběhly 2 akce:

V pátek 7. červenec 2023 se konal mimořádný celodenní „cyklopátek“ – účast 8 zdatných jedinců, trasa – Pardubice – Choceň – údolí Tiché Orlice – Česká Třebová – rozestavěný obchvat Svitav – Boskovice. Do Boskovic po cca 140 km dojelo celkem 5 cyklistů.

Ve čtvrtek 27. červenec 2023 – dva senioři jeli z Boskovic přes Doubravy na Pohoru a pak přes Knínice dojeli po 30 km do Boskovic.

Cykločtvrtky

18. května 2023 jsme objeli Vratíkovskou přehradu (účast 2, 30 km).
15. červen 2023 jsme se vydali přes Vísky do Babolek, pak jsme sjeli do Skrchova a po nové cyklostezce jsme se přes Meziříčko dostali do Letovic a následně do Boskovic. Náročná 45 km trasa přilákala 3 cykloturisty.

Cykločtvrtek 28. července 2022

Na jih od Boskovic jsme ve třech jeli do Horní Lhoty, kde jsme prudce zabočili do strmých svahů Drahanské vrchoviny. Občerstvili jsme se v Petrovicích v Penzionu Hraběnka a přes Domanku jsme po 35 km dojeli do Boskovic.

Cykločtvrtek 14. července 2022

Pěkného počasí využilo 6 cykloturistů. Opět po roce jsme jeli Boskovickou brázdou do rekreačního areálu Žlíbka v Jevíčku. Zpátky do Boskovic jsme jeli přes Jaroměřice, ujeli jsme 45 km.

Cykločtvrtek 23. června 2022

Využili jsme příležitosti, že jsme byli jenom dva a oba na e-kole a za pár hodin jsme ujeli 75 km. Trasa vedla přes Letovice údolím Křetínky do Bystrého. Tam jsme se začali pomalu vracet k domovu. Za Trpínem jsme přejeli historickou hranici Čech a Moravy a jediné občerstvení na trase bylo v Hotelu Závrší v Olešnici.

Cykločtvrtek 9. června

Z Boskovic jsme jeli Pilským údolím do Rájce, kde jsme si projeli dokončenou část obchvatu. Pak jsme jeli po trase Černá Hora – údolí Býkovky – Lysice – Sebranice – Mladkov a po 40 km jsme skončili v Boskovicích. Účast 4 cykloturisté.