Archiv autora: admin

Listopadová vycházka

Pravidelně chodíme na vycházku i o státním svátku 17. listopadu. Tentokrát jsme v pátek jeli autobusem do Lipůvky. Trasa pak vedla po cyklostezce do Lažan a následně do Újezdu u Černé Hory. Zde jsme se podívali ke kostelu Všech svatých, kde v hřbitovní zdi je zazděno několik smírčích kamenů. Za obcí jsme se u krásného lesního rybníčku občerstvili a následně došli až do Sladovny v Černé Hoře. Někteří šli ještě na vlak do Rájce-Jestřebí. Vycházky se zúčastnilo 18 turistů, ušli jsme 15 km (téměř 20 km do Rájce).

Říjnová turistická vycházka

Po dlouhé době jsme se vydali do Sudet. Zlepšilo se autobusové spojení do Pardubického kraje, a tak jsme se v pohodě dostali do východiska vycházky do Lázů. Přes Bezděčí a Nectavu jsme došli ke zřícenině hradu Plankenberk a hradišti Hrubé kolo. Po 18 km nás 13 účastníků vycházky přišlo do Jevíčka.

Zářijové cykločtvrtky

21. září se dva cyklisté vydali na okruh z Boskovic do Vísek a Šebetova. Ujeli celkem 35 km.

Nádherný sváteční den 28. září přilákal na SOKOLskou štafetu 9 cykloturistů. Partnerská organizace Sokol Boskovice připravil pro účastníky náročnou vyjížďku po trase Boskovice – Benešov – Jedovnice – Blansko – Boskovice /celkem téměř 80 km/.

Pochod R43

V sobotu 2. září 2023 pořádal Klub českých turistů Boskovice ve spolupráci s dalšími partnery již 14. ročník Pochodu po dálničním tělese R43.

Pochod je pořádán na podporu řešení komunikace v prostoru od Brna po Moravskou Třebovou.Klub českých turistů Boskovice realizoval v prostoru dálnice v minulosti řadu etap. Účastníci postupně navštívili nejdůležitější místa současné (nedostavěné) R43 i budoucí místa nové komunikace. Letošní etapa se jmenovala Malohanácká a po stopách Karla Absolona. Startovací místa zajišťoval klub v součinnosti s KČT Velké Opatovice, turisty a hasiči v Benešově a Mladkově.

Přes 160 účastníků pohodu došlo do tradičního cílového prostoru za Obecním domě v Mladkově z Velkých Opatovic, Letovic, Benešova, Boskovic a dalších obcí. V cíli je čekala hudební kapela Lipovanka, občerstvení, kvíz a tombola o hodnotné ceny od partnerů akce. O postupu řešení této potřebné komunikace v našem regionu vystoupilo několik hostů. Senátorka Jaromíra Vítková seznámila účastníky s předpokládaným harmonogramem realizace komunikace s návazností na tempo výstavby komunikace D35. Místostarosta Boskovic Lukáš Holík pak řekl pár vět o činnosti Svazku obcí pro urychlení výstavby komunikace R43, kterému předsedá. Příští 15. ročník vyvrcholí první zářijovou sobotu v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích.

Červencová cykloturistika

V červenci proběhly 2 akce:

V pátek 7. červenec 2023 se konal mimořádný celodenní „cyklopátek“ – účast 8 zdatných jedinců, trasa – Pardubice – Choceň – údolí Tiché Orlice – Česká Třebová – rozestavěný obchvat Svitav – Boskovice. Do Boskovic po cca 140 km dojelo celkem 5 cyklistů.

Ve čtvrtek 27. červenec 2023 – dva senioři jeli z Boskovic přes Doubravy na Pohoru a pak přes Knínice dojeli po 30 km do Boskovic.

Červencová turistická vycházka

V sobotu 22. července vycházka zavedla 8 účastníků z Protivanova k pramenům Bílé vody a přes Nivu a Vysočany do Sloupu. Vycházka byla dlouhá 17 km.

Stánek KČT na festivalu v Boskovicích

Velice vydařené akce se Klub českých turistů zúčastnil v červenci v Boskovicích. 31. ročník boskovického multižánrového festivalu přilákal do města účastníky z celé republiky. Organizátoři nám vyšli ve všem vstříc, měli jsme pro stánek pěkné místo ve stínu a po celé tři dny se dobrovolníci z řad členů klubu postarali o zajímavý program především pro rodiny s dětmi. Na stánku se prodávaly i rozdávaly různé reklamní předměty, oblíbený se stal kvíz, kde si mohli zájemci vyzkoušet jaké jsou jejich znalosti v určování turistických značek a symbolů. Děti i dospělí si rovněž mohli vyzkoušet jak se malují turistické značky.Stánek navštívili i ministr kultury ČR Martin Baxa i starostka hostujícího města Jana Syrovátková

Cykločtvrtky

18. května 2023 jsme objeli Vratíkovskou přehradu (účast 2, 30 km).
15. červen 2023 jsme se vydali přes Vísky do Babolek, pak jsme sjeli do Skrchova a po nové cyklostezce jsme se přes Meziříčko dostali do Letovic a následně do Boskovic. Náročná 45 km trasa přilákala 3 cykloturisty.

Červnová vycházka – z Boskovic částí Malé Hané do Letovic

Červnovou turistickou vycházku v sobotu 10. 6. 2023 absolvovalo celkem 19 turistů. Z Boskovic jsme se místy blátem dostali na „německou dálnici“ a pak přes Bačov a Pamětice jsme se dostali do Ameriky, kde jsme se občerstvili. Cesta do Letovic pak vedla většinou po zelené přes Andělku a Kladoruby. Celkem jsme ušli 15 kilometrů.