Archiv autora: admin

Turisté jdou s námi, Pochod za sedmizubým hřebenem

V rámci 14. ročníku Boskovických běhů dne 1. května 2024 náš klub připravil pěší trasy spojující významná místa města Boskovic a blízkého okolí. Někteří účastníci využili moderované vycházky připravené našim klubem. Klub připravil rovněž tři trasy Pochodu za sedmizubým hřebenem. Pro celkem 109 účastníků pochodu byla v cíli k dispozici unikátní turistická vizitka a účastnický diplom.

Okolo Benešova – 20. duben 2024

14. ročník pochodu Okolo Benešova proběhl ve znamení typického aprílového počasí, přestože se v letošním roce konal až 20. dubna. Na trasy od 4 do 49 km vystartovalo celkem 216 turistů, které po cestách ve výškách nad 700 m n. m. neodradily kroupy ani ležící sníh. V cíli pak bylo připraveno v místní hasičské zbrojnici bohaté občerstvení, něco na zahřátí a pro všechny pamětní list a medaile na památku.

Zahájení turistické sezony 2024 v Boskovicích

V sobotu 20. dubna 2024 KČT Boskovice spoluorganizoval pěší vycházku /11 km/

SE SEDMI ZASTAVENÍMI
1. Obora Huť sv. Antonie
2. U Malého Chlumu
3. Krhov
4. Skalice nad Svitavou
5. Soutok Svitavy a Bělé
6. U Černého mostu
7. Boskovický hrad
Cíl: u zámeckého skleníku

Slavnostní zahájení proběhlo v boskovickém skleníku.

Více ZDE

Zahájení turistické sezony 2024 v regionu MK a okolí, Pivovar Černá Hora

V neděli 7. dubna 2024 náš klub spoluorganizoval tuto již tradiční akci.
Připravili jsme trasu o délce 10 km – Hořice – Hořický hřbet – Černá Hora.

Více ZDE a ZDE (foto Monika Šindelková)

 

 

Ukliďme Česko

V sobotu 6. dubna 2024 spolek Klub českých turistů Boskovice s Osadním výborem z Mladkova společně zajišťovali úklid kolem cyklostezky Boskovice-Mladkov a podél silnice II. třídy z Mladkova do Boskovic. Akce se zúčastnilo 32 dobrovolníků.

Členská schůze

Členské schůze spolku Klub českých turistů, odbor Boskovice se uskutečnila ve čtvrtek 21. března 2024 v 17 hod v objektu Sokolovny v Boskovicích.

Březnová vycházka

Březnová vycházka
v sobotu 9. 3. 2024 vedla „z Lipůvky částí Přírodního parku Svratecká hornatina do Rašova“. potěšila pěkná účast 18 turistů a ušli jsme 16 km.

Lednová a únorová vycházka
Oba zimní měsíce jsme marně čekali na sníh a tak jsme využili nabídku turistů z Minervy – ve dnech 20. ledna a 10. února 2024. Obě pěkné vycházky byly směřovány do okolí Brna (Mariánské údolí a okolo Brněnské přehrady).

 

Předsilvestrovská vycházka

Den před Silvestrem jsme se rozloučili s rokem 2023 tradiční vycházkou. Trasa vedla z obce Suchý na Skalky a Pavlov. Obešli jsme oba vrcholy Paprče a přes rozvodněnou Bělou jsme využili opuštěný tábor k pěknému odpočinutí u ohně. Poté 35 účastníků pochodu zamířilo na Pohoru, kde jsme si v hostinci U Klementů dali výborný guláš. Vycházku jsme po 18 km zakončili v Šebetově.

Listopadová vycházka

Pravidelně chodíme na vycházku i o státním svátku 17. listopadu. Tentokrát jsme v pátek jeli autobusem do Lipůvky. Trasa pak vedla po cyklostezce do Lažan a následně do Újezdu u Černé Hory. Zde jsme se podívali ke kostelu Všech svatých, kde v hřbitovní zdi je zazděno několik smírčích kamenů. Za obcí jsme se u krásného lesního rybníčku občerstvili a následně došli až do Sladovny v Černé Hoře. Někteří šli ještě na vlak do Rájce-Jestřebí. Vycházky se zúčastnilo 18 turistů, ušli jsme 15 km (téměř 20 km do Rájce).

Říjnová turistická vycházka

Po dlouhé době jsme se vydali do Sudet. Zlepšilo se autobusové spojení do Pardubického kraje, a tak jsme se v pohodě dostali do východiska vycházky do Lázů. Přes Bezděčí a Nectavu jsme došli ke zřícenině hradu Plankenberk a hradišti Hrubé kolo. Po 18 km nás 13 účastníků vycházky přišlo do Jevíčka.