Archiv pro rubriku: vychazky 2020

Prosincová turistická vycházka + nocování jeskyně

Sobotní tradiční vycházky do Moravského krasu se 5. prosince 2020 zúčastnilo 20 turistů. Tentokrát jsme vyšli přímo z Boskovic do Valchova a na Randulce jsme se u ohníčku občerstvili. Pak jsme přes Němčice došli do Sloupa. Ve Sloupě jsme navštívili prodejnu ponožek MIPON manželů Bartoňových. Celkem jsme ušli 13 km.

Ze soboty na neděli rovněž proběhlo již 46. nocování v jeskyni, jehož se zúčastnilo 7 odvážlivců + jeden pes. Čtyři turisté v jeskyni nocovali.

 

První říjnový cykločtvrtek

Dne 8. října 2020 se uskutečnil první říjnový cykločtvrtek – trasa Boskovice – Pilské údolí – Lhota Rapotina – Bořitov – Obora – Lhota Rapotina – Mladkov – Boskovice. Účast 3 cykloturisté, 30 km.

Druhý zářijový cykločtvrtek

Dne 24. září 2020 se uskutečnil závěrečný zářijový  cykločtvrtek – trasa Boskovice – dálnice – u Bačova – Vísky – Letovice – Meziříčko – Křetín – Letovice – Svitávka – Boskovice. Účast 6 cykloturistů, 40 km.

Úvodní zářijový cykločtvrtek

Dne 10. září 2020 se uskutečnil první zářijový cykločtvrtek – trasa Boskovice – Sudice – Knínice – Šebetov – Světlá – Cetkovice /Lescus –slavnostní otevření lesní školky/ – Pohora – Doubravy – Boskovice. Účast 6 cykloturistů, 30 km.

Druhý srpnový cykločtvrtek

Závěrečný prázdninový cykločtvrtek se uskutečnil 27. srpna 2020 – trasa Boskovice – Lysice – Kozárov – Bedřichov – Lysice – Skalice n/Svit. – Boskovice. Účast 6 cykloturistů, 45 km.

První srpnový cykločtvrtek

Dne 13. srpna 2020 se ukutečnil další cykločtvrtek – trasa Boskovice – Doubravy – Pohora (koupání) – Šebetov – Sudice – Boskovice. Účast 5 cykloturistů, 30 km. Bez fotky.

Srpnová vycházka

Pěší vycházka se uskutečnila 8. srpna 2020 po trase Olešnice – Rozsíčka – Petrov – Rudka (koupání) – Sebranice. Účast 24 turistů, 22 km.

Poslední červencový cykločtvrtek

Účast na cykločtvrtku dne 30. července 2020 byla nízká. 3 cyklisté dojeli na koupaliště do Šebetova (2 se vykoupali ve skvělé vodě) a poté jsme přes Pilku a Melkov objeli přehradu do Vratíkova a přes Hrádkov jsme po 25 km dojeli do Boskovic.

Druhý červencový cykločtvrtek

Cykločtvrtek dne 16. července 2020 přilákal celkem 8 turistů. Absolvovali jsme trasu Boskovice-Chrudichromy-Sudice-Knínice-Vanovice-Vísky (občerstvení Ohrada)-Boskovice – celkem pěkných 35 km.

Červencová vycházka

V sobotu 4. července 2020 nám počasí velice přálo a 25 pěších turistů se vydalo údolím řeky Svitavy z Březové nad Svitavou do Stvolové. Následně jsme přes Vlkov došli k pěknému místu na občerstvení a pak po krkolomném sestupu jsme došli k hostinci v Lazinově. Pět odvážlivců si zaplavalo v Křetínské přehradě a cestu jsme zakončili téměř po 20 km v Letovicích.