Archiv pro rubriku: cyklo 2022

Cykločtvrtek 28. července 2022

Na jih od Boskovic jsme ve třech jeli do Horní Lhoty, kde jsme prudce zabočili do strmých svahů Drahanské vrchoviny. Občerstvili jsme se v Petrovicích v Penzionu Hraběnka a přes Domanku jsme po 35 km dojeli do Boskovic.

Cykločtvrtek 14. července 2022

Pěkného počasí využilo 6 cykloturistů. Opět po roce jsme jeli Boskovickou brázdou do rekreačního areálu Žlíbka v Jevíčku. Zpátky do Boskovic jsme jeli přes Jaroměřice, ujeli jsme 45 km.

Cykločtvrtek 23. června 2022

Využili jsme příležitosti, že jsme byli jenom dva a oba na e-kole a za pár hodin jsme ujeli 75 km. Trasa vedla přes Letovice údolím Křetínky do Bystrého. Tam jsme se začali pomalu vracet k domovu. Za Trpínem jsme přejeli historickou hranici Čech a Moravy a jediné občerstvení na trase bylo v Hotelu Závrší v Olešnici.

Cykločtvrtek 9. června

Z Boskovic jsme jeli Pilským údolím do Rájce, kde jsme si projeli dokončenou část obchvatu. Pak jsme jeli po trase Černá Hora – údolí Býkovky – Lysice – Sebranice – Mladkov a po 40 km jsme skončili v Boskovicích. Účast 4 cykloturisté.

Druhý květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtek 26. května 2022 jsme jeli ve čtyřech po trase Boskovice – pod Bačovem – Mladkov – Skalice – Obora – Boskovice. Výlet jsme po 30 km ukončili v Červené zahradě, kde jsme oslavili postup do semifinále MS v hokeji.

Cyklovýlet vodárenské

Někteří členové našeho klubu se v sobotu 21. května zúčastnili pěkného výletu na kole. Vodárenská a.s. divize Boskovice uspořádala další ročník cyklistického výletu „Na kole za vodou“. Náročných téměř 50 km čekalo přes 100 účastníků, kteří navštívili vodárenské objekty v severní části našeho regionu.

Květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtek dne 12. května přilákal celkem 7 cyklistů. Vydali jsme se do kopců z Boskovic na Vratíkov a na Pohoru. Někteří jedinci jeli ještě dál a přes Úsobrno dojeli po 50 km do Boskovic.

Úvodní cykločtvrtek

První letošní cykločtvrtek přilákal 28. 4. 2022 jen dva cyklisty. Projeli jsme jižní částí Malé Hané do Borotína. Zde jsme vyhledali nový rozsáhlý biotop se dvěma rybníky a navštívili jsme bifurkaci u obce Světlá. Celkem jsme ujeli 30 km.