Archiv pro rubriku: Fotogalerie

Stánek KČT na festivalu v Boskovicích

Náš klub opět po roce ve dnech 6. až 9. července 2024 zabezpečil chod stánku KČT v rámci XXXII. ročníku Festivalu pro židovskou čtvrt v Boskovicích.
Měli jsme tentokrát nejlepší místo u vchodu do zámeckého parku v blízkosti skleníku.
Sortiment stánku byl rozmanitý, řada účastníků si koupila trička aj. předměty s turistickou tematikou. Oblíbený byl kvíz, kde si mohli zájemci vyzkoušet jaké jsou jejich znalosti v určování turistických značek a symbolů. Děti i dospělí si vyzkoušeli, jak malovat turistické značky.
Členům KČT Boskovice se podařilo do programu Festivalu dostat i besedu s významným rodákem z Boskovic, spisovatelem a scénáristou Pavlem Kosatíkem (účast cca 100 návštěvníků, včetně ministra kultury Martina Baxy). Pavel Kosatík nyní spolupracuje na projektu KČT – Absolonova stezka.

Červnová vycházka

V sobotu 22. června 2024 se uskutečnila vycházka na téměř 25 km trase z Biskupic přes hradisko Hrubé kolo, Zálesí, Jaroměřice, Pohoru do Šebetova. Akce se zúčastnilo jen 5 turistů, kteří na mnoha místech trasy museli čelit rozbahněným cestám. Počasí se ale zlepšilo a tak se 2 jedinci vykoupali ve skvělé vodě v nádrži koupaliště Šebetov.

Květnová vycházka

V sobotu 25. května 2024 nás vycházka 18 turistů zavedla z Olešnice do údolí Kavinského potoka. Bouřku jsme přestáli ve Studenci v altánu občerstvení První pivní pomoci a pak jsme přes Vítějeves došli po téměř 20 km do Moravské Chrastové na vlak. Cestou jsme průběžně na internetu sledovali vítězné tažení našich hokejistů v semifinále MS v Praze /ČR-Švédsko 7:3/, abychom v neděli prožili radost vítězů celého turnaje – ČR-Švýcarsko 2:0.

Turisté jdou s námi, Pochod za sedmizubým hřebenem

V rámci 14. ročníku Boskovických běhů dne 1. května 2024 náš klub připravil pěší trasy spojující významná místa města Boskovic a blízkého okolí. Někteří účastníci využili moderované vycházky připravené našim klubem. Klub připravil rovněž tři trasy Pochodu za sedmizubým hřebenem. Pro celkem 109 účastníků pochodu byla v cíli k dispozici unikátní turistická vizitka a účastnický diplom.

Okolo Benešova – 20. duben 2024

14. ročník pochodu Okolo Benešova proběhl ve znamení typického aprílového počasí, přestože se v letošním roce konal až 20. dubna. Na trasy od 4 do 49 km vystartovalo celkem 216 turistů, které po cestách ve výškách nad 700 m n. m. neodradily kroupy ani ležící sníh. V cíli pak bylo připraveno v místní hasičské zbrojnici bohaté občerstvení, něco na zahřátí a pro všechny pamětní list a medaile na památku.

Zahájení turistické sezony 2024 v Boskovicích

V sobotu 20. dubna 2024 KČT Boskovice spoluorganizoval pěší vycházku /11 km/

SE SEDMI ZASTAVENÍMI
1. Obora Huť sv. Antonie
2. U Malého Chlumu
3. Krhov
4. Skalice nad Svitavou
5. Soutok Svitavy a Bělé
6. U Černého mostu
7. Boskovický hrad
Cíl: u zámeckého skleníku

Slavnostní zahájení proběhlo v boskovickém skleníku.

Více ZDE

Zahájení turistické sezony 2024 v regionu MK a okolí, Pivovar Černá Hora

V neděli 7. dubna 2024 náš klub spoluorganizoval tuto již tradiční akci.
Připravili jsme trasu o délce 10 km – Hořice – Hořický hřbet – Černá Hora.

Více ZDE a ZDE (foto Monika Šindelková)

 

 

Ukliďme Česko

V sobotu 6. dubna 2024 spolek Klub českých turistů Boskovice s Osadním výborem z Mladkova společně zajišťovali úklid kolem cyklostezky Boskovice-Mladkov a podél silnice II. třídy z Mladkova do Boskovic. Akce se zúčastnilo 32 dobrovolníků.

Členská schůze

Členské schůze spolku Klub českých turistů, odbor Boskovice se uskutečnila ve čtvrtek 21. března 2024 v 17 hod v objektu Sokolovny v Boskovicích.

Březnová vycházka

Březnová vycházka
v sobotu 9. 3. 2024 vedla „z Lipůvky částí Přírodního parku Svratecká hornatina do Rašova“. potěšila pěkná účast 18 turistů a ušli jsme 16 km.

Lednová a únorová vycházka
Oba zimní měsíce jsme marně čekali na sníh a tak jsme využili nabídku turistů z Minervy – ve dnech 20. ledna a 10. února 2024. Obě pěkné vycházky byly směřovány do okolí Brna (Mariánské údolí a okolo Brněnské přehrady).