Archiv pro rubriku: Z akcí 2016

Vánoční Krkonoše

Od 27. do 30. prosince se čtyři členové KČT Boskovice společně se čtyřnohým kamarádem zůčastnili pobytu na Vosecké boudě v Krkonoších. Podívejte se na krásné snímky z našeho nejvyššího pohoří.

Předsilvestrovská vycházka

Tradiční “předsilvestrovské vycházky“ se 30. prosince loňského roku zůčastnilo celkem 18 turistů. Absolvovali trasu ze Sloupu údolím Luhy k Vlčí skále a přes Oborský dvůr do Obce Suchý /13 km/. Někteří účastníci si pochod protáhli až do Boskovic.

Slovenským krasem

Boskovičtí turisté navštívili koncem září malebnou krajinu Slovenského krasu. Prošli 60 km na Plešivecké a Silické planině. Zaujala Zádielská dolina, jeskyně Silická ladnica a vrchol Sitna ve Štiavnických vrších.

7. ročník Pochodu po dálničním tělese R43

V sobotu 10. září se konal již 7. ročník pochodu na podporu výstavby rychlostní komunikace R43. Slunečného počasí využilo více než 300 turistů na kole i pěších, kteří odstartovali z různých stanovišť podél uvažované trasy R43. Cíl se konal již tradičně v obci Mladkov, která tvoří pomyslný střed všech naplánovaných tras. Na všechny zde čekal bohatý kulturní program.

Další informace ZDE.

Pochod za sedmizubým hřebenem 2016

27. ročníku Pochodu za sedmizubým hřebenem se přes nepříznivou předpověď počasí zůčastnily desítky turistů. Pořadatelé z Klubu českých turistů v Boskovicích pro ně připravili nové trasy po vyhlídkovým místech Boskovic.

Jarní Eurovýšlap Znojmo – Retz. 14. 5. 2016

Dva naši členové se za slunečného počasí v sobotu 14. května zúčastnili tradiční přeshraniční akce Jarní Eurovýšlap Znojmo – Retz.

Údolím řeky Rokytné

Údolím řeky Rokytné

Klub českých turistů Boskovice uspořádal v termínu 22. až 23. dubna 2016 dvoudenní vycházku „údolím řeky Rokytné“. Někteří z 12 účastníků absolvovali za pěkného počasí celou plánovanou trasu téměř 55 km. Nejatraktivnější úsek je mezi obcemi Příštpo a Tulešice – cca 35 km.

Trasu vycházky si můžete prohlédnout ZDE.

Více fotek ZDE.

Zahájení turistické sezony (3. dubna 2016) – Černá Hora