Archiv pro rubriku: vychazky 2021

Rozloučení s rokem 2021

Den před Silvestrem jsme se rozloučili s rokem 2021 tradiční vycházkou. Trasa pochodu byla nenáročná, z Protivanova na Suchý a přes Velenov do Boskovic. Rekordní účast 43 turistů symbolicky dala vzpomenout na hlavní akci Klubu českých turistů Boskovice na Pochod po dálničním tělesu R43, který se v roce 2022 bude konat první zářijovou sobotu.

V roce 2022 si rovněž klub připomene své založení před 120 lety. Jedním ze zakladatelů byl i známý archeolog, badatel a turista prof. Karel Absolon, rodák z Boskovic. Na jeho počest klub připravuje Absolonovu stezku, která má spojit významná místa jeho života a profesní činnosti (zejména v Moravském krasu, Brně, v Dolních Věstonicích a dalších místech JM kraje).

Prosincová vycházka

V sobotu 4. prosince se konala tradiční mikulášská turistická vycházka do Moravského krasu. Cesta nás po dopravě vlakem zavedla na trasu Blansko – údolí Sloupečníku – Petrovice – Vavřinec – Sloup (celkem 14 km).

Listopadová vycházka

Tradiční termín 17. listopadu přilákal celkem 29 účastníků na procházku „podzimní Drahanskou vrchovinou“. Trasa pochodu: Suchý – Pavlov – prameniště říčky Bělé – Kořenec – Pohora – Šebetov /18 km/. Někteří účastníci došli až do Knínic.

Říjnová vycházka

Vycházka se konala ve čtvrtek 28. října 2021. Ze Sudic jsme zamířili k dálnici a přes Drválovice jsme na výletišti v Americe udělali oheň. Následně přes Vísky a Zboněk jsme vycházku ukončili ve Svitávce. Trasu dlouhou skoro 20 kilometrů absolvovalo 23 turistů.

Závěrečný cykločtvrtek

Letošní poslední cykločtvrtek proběhl 21. října 2021. Trasu 25 km, Boskovice – Lhota Rapotina – Svitávka – Míchov – Bačov – Boskovice absolvovali 4 cyklisté.

První říjnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku 7. října 2021 se zúčastnili celkem 4 cyklisté. Ujeli 25 km po trase Boskovice – Lhota Rapotina – Mladkov – Svitávka – u Bačova – Panina louka – Boskovice.

Druhý zářijový cykločtvrtek

Cykločtvrtek 23. září 2021 přilákal 5 cyklistů, kteří absolvovali celkem 35 kilometrů na trase Boskovice-Obora-Bořitov-Rájec-Mladkov-Boskovice.

Srpnová vycházka

Vycházka se konala v sobotu 7. srpna 2021. Ze Žďárné jsme zamířili k Vysočanům a po krátkém občerstvení u ohně jsme došli do campu v Baldovci. Následně údolím Bílé vody jsme přes Holštejn dorazili k lomu u Holišovy skály, Zde se z 24 účastníků 8 vykoupalo v krásné vodě. Tůru jsme po 18 kilometrech ukončili ve Sloupu.

 

 

První zářijový cykločtvrtek

Dne 9. září 2021 se uskutečnil první zářijový cykločtvrtek – trasa Boskovice – Svitávka – Letovice – Křetín – Letovice – Boskovice. Účast 3 cykloturisté, 45 km.

Srpnový cykločtvrtek

Srpnový cykločtvrtek se konal jen jeden dne 12. 8. 2021. Trasa vedla přes hráz Vratíkovské přehrady do Vratíkova a Melkova. Pak jsme proti proudu sledovali tok Bělé až do Horního Štěpánova. Občerstvili jsme se na Pohoře a pak jsme přes Sudice dojeli do Boskovic. Čtyři účastníci ujeli přes 40 kilometrů.