Archiv pro měsíc: Květen 2017

Zahajovací cyklovyjížďka

Klub zahájil ve čtvrtek 25. 5. 2017 zatím nepravidelné čtvrteční cyklovyjížďky za nějakým cílem. Sedm cykloturistů navštívilo bifurkační rozvodné území Svitavy /Dyje/ a Moravy u obce Světlá. Další zastávkou se stala restaurace Ohrada, kde se v malém pivovaru vaří velice chutné pivo.

Pochod za sedmizubým hřebenem

Klub uspořádal v sobotu 13.  května další ročník tradičního Pochodu za sedmizubým hřebenem. Pěkného počasí využilo celkem 136 turistů, přijeli i dva turisté ze vzdáleného Kolína.

Pochod byl začleněn do turistického kalendáře na letošní rok. Turisté ocenili krásné výhledy na Boskovice a okolí mimo jiné i z nové Vyhlídky vodojem Doubravy.

Cyklovýlet do Telče, Slavonic a na Roštejn

Ve dnech 28.dubna až 1. května se skupina 6 cykloturistů vydala na cyklovýlet po širším okolí Telče. V pátek 24. dubna  účastníci dojeli do kempu v Telči, následující den v sobotu projeli trasu okolo Telče po trase Vanov, Krahulčí, Kostelní Myslová a Radkov. V neděli 30. dubna skupina jela vlakem do Slavonic a na kole zpět přes Maříž a Český Rudolec. První květnový den v pondělí jeli autem do Řásné, poté na kole po trase Velký pařezitý rybník, Javořice – 836 mnm, hrad Roštejn, Doupě a Řásná.