Archiv pro měsíc: Červenec 2023

Červencová cykloturistika

V červenci proběhly 2 akce:

V pátek 7. červenec 2023 se konal mimořádný celodenní „cyklopátek“ – účast 8 zdatných jedinců, trasa – Pardubice – Choceň – údolí Tiché Orlice – Česká Třebová – rozestavěný obchvat Svitav – Boskovice. Do Boskovic po cca 140 km dojelo celkem 5 cyklistů.

Ve čtvrtek 27. červenec 2023 – dva senioři jeli z Boskovic přes Doubravy na Pohoru a pak přes Knínice dojeli po 30 km do Boskovic.

Červencová turistická vycházka

V sobotu 22. července vycházka zavedla 8 účastníků z Protivanova k pramenům Bílé vody a přes Nivu a Vysočany do Sloupu. Vycházka byla dlouhá 17 km.

Stánek KČT na festivalu v Boskovicích

Velice vydařené akce se Klub českých turistů zúčastnil v červenci v Boskovicích. 31. ročník boskovického multižánrového festivalu přilákal do města účastníky z celé republiky. Organizátoři nám vyšli ve všem vstříc, měli jsme pro stánek pěkné místo ve stínu a po celé tři dny se dobrovolníci z řad členů klubu postarali o zajímavý program především pro rodiny s dětmi. Na stánku se prodávaly i rozdávaly různé reklamní předměty, oblíbený se stal kvíz, kde si mohli zájemci vyzkoušet jaké jsou jejich znalosti v určování turistických značek a symbolů. Děti i dospělí si rovněž mohli vyzkoušet jak se malují turistické značky.Stánek navštívili i ministr kultury ČR Martin Baxa i starostka hostujícího města Jana Syrovátková