Archiv pro rubriku: vychazky 2023

Červencová turistická vycházka

V sobotu 22. července vycházka zavedla 8 účastníků z Protivanova k pramenům Bílé vody a přes Nivu a Vysočany do Sloupu. Vycházka byla dlouhá 17 km.

Červnová vycházka – z Boskovic částí Malé Hané do Letovic

Červnovou turistickou vycházku v sobotu 10. 6. 2023 absolvovalo celkem 19 turistů. Z Boskovic jsme se místy blátem dostali na „německou dálnici“ a pak přes Bačov a Pamětice jsme se dostali do Ameriky, kde jsme se občerstvili. Cesta do Letovic pak vedla většinou po zelené přes Andělku a Kladoruby. Celkem jsme ušli 15 kilometrů.

Květnová vycházka k Brněnské přehradě

Vycházka v sobotu 20. května vedla k Brnu. Z Hradčan u Tišnova jsme po občerstvení na trase došli do Veverské Bítýšky. Následně jsme po levém břehu „prýglu“ došli až do Bystrce. Šalinou jsme projeli v Žabinách novým tunelem k výstavišti a na hlavní nádraží. Pěší trasu více jak 20 km zvládlo celkem 7 turistů.

Březnová vycházka

KČT odbor Velké Opatovice uspořádal v sobotu 25. března 2023 další ročník Pochodu Vítání jara. Členové a příznivci našeho klubu absolvovali 9 a 15 km na trase Velké Opatovice – Brťov – Bezděčí – Kamenná svatba – Velké Roudka (kontrola – vynikající občerstvení) – Velké Opatovice. Účast 17 turistů a jeden pes.

Únorová vycházka

Společná vycházka s turisty Minervy se uskutečnila v sobotu 18. února 2023. Trasa Letovice – Nýrov – Kunštát – Sebranice – Boskovice, 12 turistů, 20 km. Bez fotek.

Běžkařská sezona

Využili jsme dobrých sněhových podmínek na Drahanské vrchovině (v Boskovicích bylo téměř „předjaří“) a o nedělích 29. ledna a 5. února 2023 jsme vyjeli na běžky. Potloukali jsme se na pláních a lesích kolem vrcholu Skalky, v povodí několika zdrojnic Punkvy a nakonec jsme se svezli i po strojně upravovaných stopách. Lednová vyjížďka přilákala 6 běžkařů (17 km) a únorová 4 (23 km).

 

Lednová turistická vycházka

Společná vycházka s turisty Minervy proběhla v sobotu 21. ledna 2023 do oblasti „Lišky Bystroušky“. Ráno nás překvapil nový sníh, a tak trasa byla upravena. Vedla z Bílovic nad Svitavou na hrad Obřany a dále k Resslovu památníku. Z nové rozhledny Liduška jsme viděli do okolí a vycházka byla cca po 12 km ukončena v Bílovicích. Pěkná účast 19 turistů.