Archiv pro rubriku: vychazky 2023

Předsilvestrovská vycházka

Den před Silvestrem jsme se rozloučili s rokem 2023 tradiční vycházkou. Trasa vedla z obce Suchý na Skalky a Pavlov. Obešli jsme oba vrcholy Paprče a přes rozvodněnou Bělou jsme využili opuštěný tábor k pěknému odpočinutí u ohně. Poté 35 účastníků pochodu zamířilo na Pohoru, kde jsme si v hostinci U Klementů dali výborný guláš. Vycházku jsme po 18 km zakončili v Šebetově.

Listopadová vycházka

Pravidelně chodíme na vycházku i o státním svátku 17. listopadu. Tentokrát jsme v pátek jeli autobusem do Lipůvky. Trasa pak vedla po cyklostezce do Lažan a následně do Újezdu u Černé Hory. Zde jsme se podívali ke kostelu Všech svatých, kde v hřbitovní zdi je zazděno několik smírčích kamenů. Za obcí jsme se u krásného lesního rybníčku občerstvili a následně došli až do Sladovny v Černé Hoře. Někteří šli ještě na vlak do Rájce-Jestřebí. Vycházky se zúčastnilo 18 turistů, ušli jsme 15 km (téměř 20 km do Rájce).

Říjnová turistická vycházka

Po dlouhé době jsme se vydali do Sudet. Zlepšilo se autobusové spojení do Pardubického kraje, a tak jsme se v pohodě dostali do východiska vycházky do Lázů. Přes Bezděčí a Nectavu jsme došli ke zřícenině hradu Plankenberk a hradišti Hrubé kolo. Po 18 km nás 13 účastníků vycházky přišlo do Jevíčka.

Červencová turistická vycházka

V sobotu 22. července vycházka zavedla 8 účastníků z Protivanova k pramenům Bílé vody a přes Nivu a Vysočany do Sloupu. Vycházka byla dlouhá 17 km.

Červnová vycházka – z Boskovic částí Malé Hané do Letovic

Červnovou turistickou vycházku v sobotu 10. 6. 2023 absolvovalo celkem 19 turistů. Z Boskovic jsme se místy blátem dostali na „německou dálnici“ a pak přes Bačov a Pamětice jsme se dostali do Ameriky, kde jsme se občerstvili. Cesta do Letovic pak vedla většinou po zelené přes Andělku a Kladoruby. Celkem jsme ušli 15 kilometrů.

Květnová vycházka k Brněnské přehradě

Vycházka v sobotu 20. května vedla k Brnu. Z Hradčan u Tišnova jsme po občerstvení na trase došli do Veverské Bítýšky. Následně jsme po levém břehu „prýglu“ došli až do Bystrce. Šalinou jsme projeli v Žabinách novým tunelem k výstavišti a na hlavní nádraží. Pěší trasu více jak 20 km zvládlo celkem 7 turistů.

Březnová vycházka

KČT odbor Velké Opatovice uspořádal v sobotu 25. března 2023 další ročník Pochodu Vítání jara. Členové a příznivci našeho klubu absolvovali 9 a 15 km na trase Velké Opatovice – Brťov – Bezděčí – Kamenná svatba – Velké Roudka (kontrola – vynikající občerstvení) – Velké Opatovice. Účast 17 turistů a jeden pes.

Únorová vycházka

Společná vycházka s turisty Minervy se uskutečnila v sobotu 18. února 2023. Trasa Letovice – Nýrov – Kunštát – Sebranice – Boskovice, 12 turistů, 20 km. Bez fotek.

Běžkařská sezona

Využili jsme dobrých sněhových podmínek na Drahanské vrchovině (v Boskovicích bylo téměř „předjaří“) a o nedělích 29. ledna a 5. února 2023 jsme vyjeli na běžky. Potloukali jsme se na pláních a lesích kolem vrcholu Skalky, v povodí několika zdrojnic Punkvy a nakonec jsme se svezli i po strojně upravovaných stopách. Lednová vyjížďka přilákala 6 běžkařů (17 km) a únorová 4 (23 km).

 

Lednová turistická vycházka

Společná vycházka s turisty Minervy proběhla v sobotu 21. ledna 2023 do oblasti „Lišky Bystroušky“. Ráno nás překvapil nový sníh, a tak trasa byla upravena. Vedla z Bílovic nad Svitavou na hrad Obřany a dále k Resslovu památníku. Z nové rozhledny Liduška jsme viděli do okolí a vycházka byla cca po 12 km ukončena v Bílovicích. Pěkná účast 19 turistů.