Archiv pro měsíc: Únor 2017

Arboretum Řícmanice

V sobotu 18. února 2017 se pár lidí z boskovické turistiky narychlo domluvilo a vyrazilo na návštěvu Arboreta Řícmanice, kde byl den otevřených dveří. Ten se koná vždy 1x ročně a tak jsme jej opět navštívili. Poprvé nás překvapil sníh, který jsme tam nikdy neviděli. Ale bylo to pěkné jako vždy a kančí guláš byl špica.

Foto + text: Luboš Dufek

Pravý přejezd Drahanské vrchoviny

V sobotu 11. února členové KČT Boskovice uskutečnili výjimečný „pravý přejezd Drahanské vrchoviny“ na běžkách. Celkem se náročné trasy o délce 32 km účastnili běžkaři mj. z Boskovic, Bukové, Protivanova i z Blanska.

Účastníci využili nejlepší  podmínky  pro  přejezd, které  bývají většinou ve druhém vrcholu zimy v únoru,  kdy sněhová pokrývka zaručuje souvislý jízdu po trase hřebenovky. Sníh bývá slehlý, zmrzlý a pevný podklad umožňuje velkou část trasy „bruslit“ po polích.

Účastníci absolvovali  trasu, která vedla kolem Bukové,  Protivanova,  Repech , Drahan, Rozstání, kolem Kojálu, Kotvrdovic, Krasové  a celou túru zakončili v Blansku, místní části Lažánky. Přejezdu se účastnil i místostarosta Blanska Jaromír Roučka, který ocenil výběr netradiční trasy přejezdu.