Archiv pro měsíc: Červenec 2024

Stánek KČT na festivalu v Boskovicích

Náš klub opět po roce ve dnech 6. až 9. července 2024 zabezpečil chod stánku KČT v rámci XXXII. ročníku Festivalu pro židovskou čtvrt v Boskovicích.
Měli jsme tentokrát nejlepší místo u vchodu do zámeckého parku v blízkosti skleníku.
Sortiment stánku byl rozmanitý, řada účastníků si koupila trička aj. předměty s turistickou tematikou. Oblíbený byl kvíz, kde si mohli zájemci vyzkoušet jaké jsou jejich znalosti v určování turistických značek a symbolů. Děti i dospělí si vyzkoušeli, jak malovat turistické značky.
Členům KČT Boskovice se podařilo do programu Festivalu dostat i besedu s významným rodákem z Boskovic, spisovatelem a scénáristou Pavlem Kosatíkem (účast cca 100 návštěvníků, včetně ministra kultury Martina Baxy). Pavel Kosatík nyní spolupracuje na projektu KČT – Absolonova stezka.

Červnová vycházka

V sobotu 22. června 2024 se uskutečnila vycházka na téměř 25 km trase z Biskupic přes hradisko Hrubé kolo, Zálesí, Jaroměřice, Pohoru do Šebetova. Akce se zúčastnilo jen 5 turistů, kteří na mnoha místech trasy museli čelit rozbahněným cestám. Počasí se ale zlepšilo a tak se 2 jedinci vykoupali ve skvělé vodě v nádrži koupaliště Šebetov.