Archiv pro rubriku: vychazky 2021

První říjnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku 7. října 2021 se zúčastnili celkem 4 cyklisté. Ujeli 25 km po trase Boskovice – Lhota Rapotina – Mladkov – Svitávka – u Bačova – Panina louka – Boskovice.

Druhý zářijový cykločtvrtek

Cykločtvrtek 23. září 2021 přilákal 5 cyklistů, kteří absolvovali celkem 35 kilometrů na trase Boskovice-Obora-Bořitov-Rájec-Mladkov-Boskovice.

Srpnová vycházka

Vycházka se konala v sobotu 7. srpna 2021. Ze Žďárné jsme zamířili k Vysočanům a po krátkém občerstvení u ohně jsme došli do campu v Baldovci. Následně údolím Bílé vody jsme přes Holštejn dorazili k lomu u Holišovy skály, Zde se z 24 účastníků 8 vykoupalo v krásné vodě. Tůru jsme po 18 kilometrech ukončili ve Sloupu.

 

 

První zářijový cykločtvrtek

Dne 9. září 2021 se uskutečnil první zářijový cykločtvrtek – trasa Boskovice – Svitávka – Letovice – Křetín – Letovice – Boskovice. Účast 3 cykloturisté, 45 km.

Srpnový cykločtvrtek

Srpnový cykločtvrtek se konal jen jeden dne 12. 8. 2021. Trasa vedla přes hráz Vratíkovské přehrady do Vratíkova a Melkova. Pak jsme proti proudu sledovali tok Bělé až do Horního Štěpánova. Občerstvili jsme se na Pohoře a pak jsme přes Sudice dojeli do Boskovic. Čtyři účastníci ujeli přes 40 kilometrů.

Druhý červencový cykločtvrtek

Cykločtvrtek 15. července 2021 zavedl 6 cyklistů k Domance, kde jsme byli překvapeni změnou lesních porostů v důsledku kůrovcové kalamity. Pak jsme přes Kuničky sjeli novou asfaltkou do Doubravice a přes Lhotu Rapotinu a Mladkov jsme po 30 kilometrech dojeli Do Boskovic.

 

Červencová vycházka

Vycházka v červenci se jako obvykle konala ve státní svátek (tentokrát v úterý 6. července 2021). Z Újezdu u Kunštátu jsme přes Nýrov, Vranovou a Křetín došli do Lazinova na břehu Letovické přehradní nádrže. Zde se z 33 účastníků celkem 13 vykoupalo ve skvělé vodě. Vycházku jsme po 16 kilometrech ukončili v Letovicích.

Úvodní prázdninový cykločtvrtek

První prázdninová vyjížďka na kole se uskutečnila 1. července 2021. Čtyři účastníci se vydali na západ našeho regionu. Přes Drnovice dojeli do Kunic, kde se někteří vykoupali v pěkné víceúčelové nádrži a pak přes Vaculku jsme dojeli po 40 km do Boskovic.

Druhý červnový cykločtvrtek

Ve čtvrtek 17. června 2021 jsme pro změnu navštívili severní část našeho regionu. Přes Sudice a Velké Opatovice jsme dojeli do rekreační lokality Žlíbka v Jevíčku. Všech šest účastníků vyjížďky neodolalo a vykoupalo se v čisté vodě nádrže. Zpátky jsme se vrátili přes Jaroměřice. Ujelo se celkem 45 km.

Červnová vycházka

Oblíbené Sudety jsme opět po čase navštívili 5. června 2021. Trasa vedla ze Svitav na Hřebečovský hřbet až do Březiny. Několik účastníků využilo pěkné, ale studené vody a okoupali se v jezeře bývalého dolu Anna a v březinském koupališti. Náš člen klubu Standa Dvořák nám řekl něco o minulosti i současnosti dolu Anna. 21 účastníků ušlo téměř 25 km, někteří ukončili trasu v Křenově.