Archiv pro rubriku: Z akcí

Turisté jdou s námi

V rámci 13. ročníku Boskovických běhů dne 1. května 2023 náš klub připravil trasy spojující významná místa města Boskovic a blízkého okolí. Pro celkem 83 účastníků pochodu byla v cíli k dispozici unikátní turistická vizitka. Někteří účastníci využili moderované vycházky připravené našim klubem.

Okolo Benešova

13. ročník pochodu Okolo Benešova se v sobotu 22. 4. 2023 vyvedl nejen díky krásnému počasí, ale značil se i rekordní účastí v celkovém počtu 325 turistů. Ti si vybírali trasy od 5 do 50 km. Na nové 10 km trase Pavlovskými mokřady turisty trochu potrápily podmáčené louky, přesto se jich na cestu vypravilo nejvíce, a to 98. Každý pak v cíli obdržel na památku placku s obrázkem místní hasičské zbrojnice, odkud pochod od loňského roku startuje.

Zahájení turistické sezony 2023 v Boskovicích

V sobotu 15. dubna 2023 KČT Boskovice spoluorganizoval pěší vycházku /10 km/ na trase
SE SEDMI ZASTAVENÍMI
/ 1. Němčice / 2. Němčická jeskyně – vodojem /
/ 3. Ekosystémová stanice AV / 4. Škatulec /
/ 5. Újezd u Boskovic – dostihová stáj / 6. U Tří rybníčků /
/ 7. Pilské údolí / Cíl: u zámeckého skleníku

Slavnostní zahájení proběhlo v boskovickém skleníku.

Více ZDE.

Zahájení turistické sezony 2023 v regionu MK a okolí, Pivovar Černá Hora

V neděli 2. dubna 2023 náš klub spoluorganizoval tuto již tradiční akci.
Připravili jsme 2 trasy

16 km – trasa – Boskovice – Skalice nad Svitavou – Jabloňany – Krhov – Malý Chlum – Bořitov – Černá Hora

8 km – trasa – Krhov – Malý Chlum – Bořitov – Černá Hora

Více ZDE.

Ukliďme Česko

V sobotu 1. dubna 2023 spolek Klub českých turistů Boskovice s Osadním výborem z Mladkova společně zajišťovali úklid kolem cyklostezky Boskovice-Mladkov, podél silnice II. třídy z Mladkova do Boskovic. Akce se zúčastnilo 21 dobrovolníků.

Více ZDE.

 

Společná vycházka

Pěknou akci uspořádalo v sobotu 11. června 2022 Muzeum regionu Boskovicka, spolek Mlátek a KČT Boskovice. Přírodovědně-archeologická vycházka přilákala přes 30 účastníků do prostoru Svitáveckého Hradiska. Průvodci muzea Mgr. Lukáš Bedáň a Dr. Antonín Štrof provedli účastníky částí Boskovické brázdy z Mladkova na Hradisko u Svitávky, kde se dozvěděli jak se zde žilo od doby kamenné, přes středověk až po dnešní dobu.

Boskovické běhy – Turisté jdou s námi

Náš klub v rámci 12. ročníku Boskovických běhů v neděli 1. 5. 2022 připravil komentovanou vycházku na 7 vyhlídkovým míst v okolí Boskovic. Potěšila dobrá účast přes dvě desítky turistů.

Ukliďme Česko – sobota 2. 4. 2022