Archiv pro rubriku: Turistické vycházky

Poslední červencový cykločtvrtek

Účast na cykločtvrtku dne 30. července 2020 byla nízká. 3 cyklisté dojeli na koupaliště do Šebetova (2 se vykoupali ve skvělé vodě) a poté jsme přes Pilku a Melkov objeli přehradu do Vratíkova a přes Hrádkov jsme po 25 km dojeli do Boskovic.

Druhý červencový cykločtvrtek

Cykločtvrtek dne 16. července 2020 přilákal celkem 8 turistů. Absolvovali jsme trasu Boskovice-Chrudichromy-Sudice-Knínice-Vanovice-Vísky (občerstvení Ohrada)-Boskovice – celkem pěkných 35 km.

Červencová vycházka

V sobotu 4. července 2020 nám počasí velice přálo a 25 pěších turistů se vydalo údolím řeky Svitavy z Březové nad Svitavou do Stvolové. Následně jsme přes Vlkov došli k pěknému místu na občerstvení a pak po krkolomném sestupu jsme došli k hostinci v Lazinově. Pět odvážlivců si zaplavalo v Křetínské přehradě a cestu jsme zakončili téměř po 20 km v Letovicích.

Úvodní prázdninový cykločtvrtek

První červencový cykločtvrtek 2. července 2020 byl velice krátký. Původně plánovaná trasa za koupáním byla zkrácena vzhledem k blížící se bouřce /která nakonec nebyla/. 4 cyklisté se jeli podívat na opravenou hráz naplněné Vratíkovské přehrady a dojeli po cca 15 km na občerstvení v Červené zahradě.

Druhý červnový cykločtvrtek

Náhradního cykločtvrtku se 25. června 2020 zúčastnilo 6 cykloturistů. Trasa vedla „do hor“ – Boskovice-Doubravy-Kořenec-Skalky-Skály- Suchý /občerstvení u Petra/-Velenov-Boskovice. Celkem téměř 35 km.

Červnová vycházka

V sobotu 6. června 2020 nám počasí vyšlo. Mezi dvěma deštivým dny se udělalo pěkně a 27 turistů vyrazilo do přírody. Z Cetkovic trasa vycházky vedla do Úsobrna a na Hradisko Durana. U pěkných rybníků u Skřípova jsme se občerstvili u ohně a další občerstvení nás čekalo v hospodě na Pohoře. Cestu jsme po 20 km ukončili v Šebetově a někteří došli až do Boskovic.

První červnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku se dne 4. června 2020 zúčastnilo 9 cykloturistů. Celkem 40 kilometrů bylo většinou po rovině na trase Boskovice-Jestřebí-Býkovice-Lysice-Krhov-Boskovice.

Druhý květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku se dne 21. května 2020 zúčastnilo 9 cykloturistů. Trasa nás zavedla do Pilského údolí a pak jsme kopírovali současnou i část budoucí cyklostezky kolem řeky Svitavy. Občerstvili jsme se na pěkné zahrádce u fotbalového hřiště ve Svitávce a pak krásným údolím Semiče a pod dálničním mostem u Bačova jsme po 25 kilometrech dojeli do Boskovic.

Květnová vycházka

První pěší vycházku po nucené přestávce v neděli 10. května 2020 využilo rekordních 39 turistů. Ti zvládli celkem 18 km v náročném terénu po trase  Dolní Lhota – Ráječko – Vavřinec – Sloup – Žďárná. Někteří došli až do Valchova a do Boskovic.

První květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtek dne 7. května 2020 přilákal 12 cykloturistů (z toho 3 ženy). Náročná 25 kilometrová trasa nás zavedla na Domanku, rozcestí U buku, a Kuničky. Pak jsme po rekonstruované asfaltce sjeli do Doubravice a ve Lhotě Rapotině u pana Hlouška jsme se občerstvili. Cestu jsme ukončili jako letos tradičně na Stodolní.