Archiv pro rubriku: Turistické vycházky

Druhý červnový cykločtvrtek

Ve čtvrtek 17. června 2021 jsme pro změnu navštívili severní část našeho regionu. Přes Sudice a Velké Opatovice jsme dojeli do rekreační lokality Žlíbka v Jevíčku. Všech šest účastníků vyjížďky neodolalo a vykoupalo se v čisté vodě nádrže. Zpátky jsme se vrátili přes Jaroměřice. Ujelo se celkem 45 km.

Červnová vycházka

Oblíbené Sudety jsme opět po čase navštívili 5. června 2021. Trasa vedla ze Svitav na Hřebečovský hřbet až do Březiny. Několik účastníků využilo pěkné, ale studené vody a okoupali se v jezeře bývalého dolu Anna a v březinském koupališti. Náš člen klubu Standa Dvořák nám řekl něco o minulosti i současnosti dolu Anna. 21 účastníků ušlo téměř 25 km, někteří ukončili trasu v Křenově.

První červnový cykločtvrtek

Ve čtvrtek 3. června 2021 čtyři cyklisté zamířili na jih od Boskovic. Navštívili rozestavěnou stavbu průtahu Rájce a pak přes Černou Horu, údolím Býkovky dojeli do Lysic a do Boskovic. Trasa byla dlouhá 45 km.

Květnová turistická vycházka

Květnová vycházka se vydařila. Podařilo se nám najít v deštivém máji pěknou sobotu dne 8. května 2021. Potěšila účast 35 turistů, kteří se vydali po trase z Rozseće krásným údolím říčky Úmoří přes Zbraslavec do Sebranic (15 km). Někteří došli až do Boskovic (20 km).

 

Zahájení cyklistické sezony

Na Apríla 1. dubna 2021 jsme zahájili rovněž již tradiční „cykločtvrtky“. Šest cyklistů ujelo téměř 30 km po trase Boskovice-Šebetov- Kořenec- Okrouhlá-Boskovice.

Na běžkách Moravským krasem

Letošní rok jsme zahájili turistickou sezonu v sobotu 13. února 2021 vyjížďkou na běžkách. Využili jsme letošních dobrých sněhových podmínek a pustili jsme se do centra Moravského krasu. Unikátní trasu 25 km ze Sloupa Pustým a Suchým žlebem a přes Ostrov do Sloupa využilo celkem 12 běžkařů.

 

Prosincová turistická vycházka + nocování jeskyně

Sobotní tradiční vycházky do Moravského krasu se 5. prosince 2020 zúčastnilo 20 turistů. Tentokrát jsme vyšli přímo z Boskovic do Valchova a na Randulce jsme se u ohníčku občerstvili. Pak jsme přes Němčice došli do Sloupa. Ve Sloupě jsme navštívili prodejnu ponožek MIPON manželů Bartoňových. Celkem jsme ušli 13 km.

Ze soboty na neděli rovněž proběhlo již 46. nocování v jeskyni, jehož se zúčastnilo 7 odvážlivců + jeden pes. Čtyři turisté v jeskyni nocovali.

 

První říjnový cykločtvrtek

Dne 8. října 2020 se uskutečnil první říjnový cykločtvrtek – trasa Boskovice – Pilské údolí – Lhota Rapotina – Bořitov – Obora – Lhota Rapotina – Mladkov – Boskovice. Účast 3 cykloturisté, 30 km.

Druhý zářijový cykločtvrtek

Dne 24. září 2020 se uskutečnil závěrečný zářijový  cykločtvrtek – trasa Boskovice – dálnice – u Bačova – Vísky – Letovice – Meziříčko – Křetín – Letovice – Svitávka – Boskovice. Účast 6 cykloturistů, 40 km.