Archiv pro rubriku: Turistické vycházky

Prosincová turistická vycházka + nocování v jeskyni

Sobotní tradiční vycházky do Moravského krasu se 2. prosince 2017 na trase Dolní Lhota – údolí Chrábku – Ráječko – Petrovice – Žďár – Sloup /15 km/ zúčastnilo celkem 22 turistů.

Ve Sloupu jsme navštívili výrobnu a prodejnu ponožek MIPON manželů Bartoňových.

Ze soboty na neděli proběhlo již 43. nocování v jeskyni.

Listopadová turistická vycházka

V pátek 17. listopadu 2017 se vycházky zúčastnilo celkem 18 turistů. Náročná trasa 25 km nás zavedla z Březové nad Svitavou přes Rudnou do před II. světovou válkou německé obce Křenova. Zde jsme navštívily několik barokních památek ze 17. století – kostel Narození sv.  Jana Křtitele a rekonstruovanou faru. Dále nás cesta zavedla do osady Mařín a cestu jsme ukončili v královském městě Jevíčku.

Říjnová turistická vycházka

V sobotu 14. října 2017 se klubové vycházky zúčastnilo 21 turistů. Trasa 20 km vedla z Brumova přes Osiky do prostoru přírodního parku Svratecká hornatina – Sýkoře. Po projití obce Ochoz u Tišnova jsme vystoupali do krásného prostoru přírodních památek Veselský chlum a Lada. Závěr akce nás zavedl do údolí řeky Svratky až do Tišnova, kde jsme ochutnali kvalitní Tišnovské pivo z malého pivovaru.

Červnová vycházka

V sobotu 3. června 2017 se klubové vycházky zúčastnilo 18 turistů. Nenáročná trasa 20 km okolím Tišnova je zavedla mj. do údolí říček Libochovky a Loučky. Závěr akce patřil návštěvě areálu Porta coeli v Předklášteří a pivnici, kde jsme ochutnali výborné Tišnovské pivo.

Březnová vycházka – Bledule

V sobotu 11. března se uskutečnila vycházka „předjarní přírodou za bledulemi v Chlébském údolí“, které se účastnilo 14 účastníků. Turisté absolvovali trasu Černovice – Chlébské – Skorotice – Křížovice – Doubravník o délce 13 km. Někteří si vycházku prodloužili podél řeky Svratky až do Tišnova.

Prosincová vycházka 2016

Sobotní tradiční vycházky do Moravského krasu se na trase Protivanov-Baldovec-Holštejn-Šošůvka-Sloup zúčastnilo 16 turistů.

Ze soboty na neděli proběhl již 42. ročník nocování v jeskyni.

Listopadová vycházka 2016

Listopadové vycházky dne 17. listopadu se účastnilo 22 turistů a jeden pes. Trasa vedla z Letovic přes Meziříčko do Brněnce /Vila Löw-Beer/ na rozhlednu Járy Cimrmana a do Březové nad Svitavou – celkem 18 km.

Foto: Zdena Boháčková.

Říjnová vycházka 2016

V sobotu 22. října se turistické vycházky „Od pramenů Lysického potoka po jeho ústí do Býkovky“ účastnilo celkem 15 turistů.

Červnová vycházka 2016

V sobotu 4. června 2016 boskovičtí turisté uspořádali červnovou vycházku „k pramenům řeky Svitavy“. Trasa byla směřována do hlubokých lesů na hlavní evropské rozvodí Severního a Černého moře. Pěkného počasí využilo 11 turistů.

Březnová vycházka „jarní přírodou“ na Veliký pátek 25. 3. 2016 – Černovice – přírodní rezervace Ploník /bledule/ – Kunice – Zbraslavec – Sebranice – Motorest Vaculka 18 km – Boskovice 24 km – účast 29 turistů

Pro shlédnutí reportáže o stanovišti Ploník klikněte ZDE.

Pro více fotek klikněte ZDE.