Archiv pro rubriku: Fotogalerie

Červencová vycházka

V sobotu 4. července 2020 nám počasí velice přálo a 25 pěších turistů se vydalo údolím řeky Svitavy z Březové nad Svitavou do Stvolové. Následně jsme přes Vlkov došli k pěknému místu na občerstvení a pak po krkolomném sestupu jsme došli k hostinci v Lazinově. Pět odvážlivců si zaplavalo v Křetínské přehradě a cestu jsme zakončili téměř po 20 km v Letovicích.

Úvodní prázdninový cykločtvrtek

První červencový cykločtvrtek 2. července 2020 byl velice krátký. Původně plánovaná trasa za koupáním byla zkrácena vzhledem k blížící se bouřce /která nakonec nebyla/. 4 cyklisté se jeli podívat na opravenou hráz naplněné Vratíkovské přehrady a dojeli po cca 15 km na občerstvení v Červené zahradě.

Druhý červnový cykločtvrtek

Náhradního cykločtvrtku se 25. června 2020 zúčastnilo 6 cykloturistů. Trasa vedla „do hor“ – Boskovice-Doubravy-Kořenec-Skalky-Skály- Suchý /občerstvení u Petra/-Velenov-Boskovice. Celkem téměř 35 km.

Červnová vycházka

V sobotu 6. června 2020 nám počasí vyšlo. Mezi dvěma deštivým dny se udělalo pěkně a 27 turistů vyrazilo do přírody. Z Cetkovic trasa vycházky vedla do Úsobrna a na Hradisko Durana. U pěkných rybníků u Skřípova jsme se občerstvili u ohně a další občerstvení nás čekalo v hospodě na Pohoře. Cestu jsme po 20 km ukončili v Šebetově a někteří došli až do Boskovic.

První červnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku se dne 4. června 2020 zúčastnilo 9 cykloturistů. Celkem 40 kilometrů bylo většinou po rovině na trase Boskovice-Jestřebí-Býkovice-Lysice-Krhov-Boskovice.

Druhý květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtku se dne 21. května 2020 zúčastnilo 9 cykloturistů. Trasa nás zavedla do Pilského údolí a pak jsme kopírovali současnou i část budoucí cyklostezky kolem řeky Svitavy. Občerstvili jsme se na pěkné zahrádce u fotbalového hřiště ve Svitávce a pak krásným údolím Semiče a pod dálničním mostem u Bačova jsme po 25 kilometrech dojeli do Boskovic.

Květnová vycházka

První pěší vycházku po nucené přestávce v neděli 10. května 2020 využilo rekordních 39 turistů. Ti zvládli celkem 18 km v náročném terénu po trase  Dolní Lhota – Ráječko – Vavřinec – Sloup – Žďárná. Někteří došli až do Valchova a do Boskovic.

První květnový cykločtvrtek

Cykločtvrtek dne 7. května 2020 přilákal 12 cykloturistů (z toho 3 ženy). Náročná 25 kilometrová trasa nás zavedla na Domanku, rozcestí U buku, a Kuničky. Pak jsme po rekonstruované asfaltce sjeli do Doubravice a ve Lhotě Rapotině u pana Hlouška jsme se občerstvili. Cestu jsme ukončili jako letos tradičně na Stodolní.

Opožděné zahájení cyklo sezóny 2020

Česká republika se pomalu vzpamatovává z koronavirové nákazy a i náš KČT Boskovice pomalu obnovuje turistickou a další činnost.

Plánované větší březnové a dubnové akce byly zrušeny a tak koncem dubna proběhl jen jeden cykločtvrtek. Ten nás dne 23. dubna zavedl do nedalekých Dobrav. Zjistili jsme jak se naše rodná krajina výrazně proměňuje a kůrovec postupně pohlcuje další a další území. Nás 8 cykloturistů jsme dojeli do Melkova a pak jsme po cyklostezce traverzovali nad napuštěnou přehradou do Vratíkova. Za obcí jsme navštívili nejsevernější výchoz Moravského krasu – vchod do známe krápníkové jeskyně „Čtyřka“. Trasu 25 kilometrů jsme ukončili ve světoznámé „Boskovické Stodolní ulici“.

Další cykločtvrtek proběhl netradičně v neděli 3. května. Projeli jsme Boskovickou brázdou do Velkých Opatovic /návštěva hrobu našeho známého Přemka Reibla/ a kolem napuštěné přehrady Smolná jsme dojeli k nenapuštěné nádrži Žlíbka v Jevíčku. Zpátky jsme jeli opět přes Velké Opatovice a po 50 kilometrech /účast 12 cyklistů/ jsme cestu ukončili opět na Stodolní.

Členská schůze

V pátek 14. února 2020 proběhla v klubovně sokolovny v Boskovicích členská schůze, která zhodnotila činnost klubu. V roce 2019 klub uspořádal celkem 33 akcí. 22 členů a příznivců klubu po schůzi zaujala pěkná přednáška Aleny Dvořáčkové o jejím putování po Islandu.