Archiv pro rubriku: Fotogalerie

Cyklistický čtvrtek – okolím Boskovic

Další cyklistické čtvrtky nás koncem června zavedli do prostoru přehradní nádrže ve Vratíkově, malebným Pilským údolím jsme minuli soutok Bělé se Svitavou a přes Skalici jsme dojeli do Boskovic.

Červencová vyjížďka pak byla směrovaná do Malé Hané. Přes Jaroměřice jsme navštívili pěkný areál Žlíbek v Jevíčku a po vedlejších cestách jsme doputovali až do Boskovic.

Cyklistický čtvrtek – kolem přehrady Křetínka

Za velkého parna vyjeli na čtvrteční vyjížďku 22. června jen tři účastníci. Vykoupali se na Křetínce, kterou objeli a pod Letovicemi našli soutok Křetínky se Svitavou. Trasa měřila téměř 40 kilometrů.

Cyklistický čtvrtek – Drahanskou vrchovinou

Ve čtvrtek 8. června 2017 proběhla další cyklovyjížďka do lesů Drahanské vrchoviny za účasti 7 cyklistů. Cesta nás zavedla k zemědělským podnikům u Šebetova a Světlé do Pohory do restaurace jejíž kořeny spadají do 18 století. Pak jsme se přemístili do  pramenné oblasti říčky Bělé u Pavlova a přes nejvýše položené trvalé obydlené osídlení v regionu (/Benešov u školy – kolem 700 m.n.m./ jsme po občerstvení v Benešově a Okrouhlé sjeli do Boskovic.

Červnová vycházka

V sobotu 3. června 2017 se klubové vycházky zúčastnilo 18 turistů. Nenáročná trasa 20 km okolím Tišnova je zavedla mj. do údolí říček Libochovky a Loučky. Závěr akce patřil návštěvě areálu Porta coeli v Předklášteří a pivnici, kde jsme ochutnali výborné Tišnovské pivo.

Zahajovací cyklovyjížďka

Klub zahájil ve čtvrtek 25. 5. 2017 zatím nepravidelné čtvrteční cyklovyjížďky za nějakým cílem. Sedm cykloturistů navštívilo bifurkační rozvodné území Svitavy /Dyje/ a Moravy u obce Světlá. Další zastávkou se stala restaurace Ohrada, kde se v malém pivovaru vaří velice chutné pivo.

Pochod za sedmizubým hřebenem

Klub uspořádal v sobotu 13.  května další ročník tradičního Pochodu za sedmizubým hřebenem. Pěkného počasí využilo celkem 136 turistů, přijeli i dva turisté ze vzdáleného Kolína.

Pochod byl začleněn do turistického kalendáře na letošní rok. Turisté ocenili krásné výhledy na Boskovice a okolí mimo jiné i z nové Vyhlídky vodojem Doubravy.

Cyklovýlet do Telče, Slavonic a na Roštejn

Ve dnech 28.dubna až 1. května se skupina 6 cykloturistů vydala na cyklovýlet po širším okolí Telče. V pátek 24. dubna  účastníci dojeli do kempu v Telči, následující den v sobotu projeli trasu okolo Telče po trase Vanov, Krahulčí, Kostelní Myslová a Radkov. V neděli 30. dubna skupina jela vlakem do Slavonic a na kole zpět přes Maříž a Český Rudolec. První květnový den v pondělí jeli autem do Řásné, poté na kole po trase Velký pařezitý rybník, Javořice – 836 mnm, hrad Roštejn, Doupě a Řásná.

NP Podyjí

Do Národního parku Podyjí se ve dnech 22. a 23. dubna 2017 vydalo celkem 13 turistů z Boskovic a okolí. Nejvíce zaujaly vyhlídky v rakouském Hardeggu, prohlídka zříceniny Nového hrádku u Lukova a vinice Šobes. Doporučujeme ubytování v Penzionu u Čabalů v Lukově.

Okolo Benešova

Dne 8. dubna 2017 proběhl 9. ročník turistického pochodu Okolo Benešova za účasti 167 turistů.

Ukliďme Česko

Boskovičtí turisté se v sobotu 8. dubna aktivně zúčastnili akce Ukliďme Česko. Větve, která se zaměřila na úklid okolí cyklostezky Boskovice – Mladkov, se účastnilo celkem 17 dobrovolníků z klubu KČT, z osadního výboru Mladkova a dalších.